Зворотний дзвінок
Husos (Іспанія). Еко-квартира у Мадриді

Husos (Іспанія). Еко-квартира у Мадриді

0 119

Іспанські дизайнери Husos представили проект реконструкції невеликої 46-метрової мадридської квартири для щасливого життя лікаря швидкої допомоги та його собаки.

Бульдоги дуже делікатна, чутлива до спеки, порода собак. Мадрид – місто з екстремально високими літніми температурами. Ключовим аспектом проекту стало створення простору з ідеальною захисною від спеки природною вентиляцією.

Дизайнери позбулися зайвих внутрішніх стін і зробили відкритий з двох сторін кухонно-вітальню простір з вільно циркулюючим повітрям.

Додатковим елементом системи пасивного охолодження стала зона із живими грядками на балконі. Рослинність допомагає запобігати перегріванню квартири влітку та функціонує як теплова подушка, охолоджуючи інтер'єр без використання кондиціонера.

Влітку Мадрид та його околиці страждають від серйозної нестачі води, якість якої погіршується з підвищенням температури. Протягом цього століття 80% території Іспанії буде наражатися на ризик опустелювання. За допомогою агрономів та програмістів дизайнери розробили систему рециркуляції використаної води з душу для поливу томатів, трав та інших рослин.

По внутрішній стороні балкона прокладена, красиво оформлена мережа трубок і фільтрів, яка наочно демонструє процеси водообміну, змушуючи зайвий раз задуматися про екологію та економію води.

Крім природної вентиляції, бульдог має додатковий захист від спеки — острівці з бавовни. Ці м'які півкулі мають охолодний ефект, дозволяючи повітрю вільно циркулювати між ними і під тілом собаки.

Робочий годинник господаря квартири не регламентований і йому часто доводиться відсипатися вдень після нічних змін. Тому як додаткова альтернатива спальні, дизайнери придумали капсульну зону відпочинку у вітальні. Також цей простір служить прийому близьких друзів.

Капсула є частиною, відокремленої від вітальні, простору шириною 1,5 м. За перегородкою розташована вбиральня, комора та основна спальня.

Фото - José Hevia.

26 May, 2022
Comments (0)
Your comment will be first